Adultul se agață de amintiri, selectiv. Deseori, alege ori unele urâte și își spune că la fel i se va întâmpla toată viața lui… ori unele frumoase și își zice că așa ceva nu va mai trăi niciodată.
Mai mult 584
De câte ori ne reeducăm interior, pare că începem o altă viață. Fiindcă se schimbă percepția asupra lumii, trăim ceva ce nu credeam că se poate și ne dezvoltăm ceea ce ne susține visurile și acțiunile, nu ceea ce le limitează.
Mai mult 490
Cum funcționează mecanismul tău interior atunci când e vorba să dăruiești necondiționat? Cât de ușor faci asta fără așteptări din partea celuilalt?
Mai mult 672
Fii copacul care-ți place să fie văzut de ceilalți!
Mai mult 1064
Suntem ființe sociale, avem nevoie de oameni în jurul nostru.
Mai mult 513
Caută să vezi realizarea în fiecare pas pe care-l faci, în fiecare zi pe care-o trăiești, în fiecare om pe care-l întâlnești, caută să faci din fericire un drum, nu o destinație!
Mai mult 543
Când tu țipi tot timpul la alții, e clar că așa te comporți și cu tine, interior. N-ai cum să obții din partea celorlalți respectul pe care nici măcar tu nu ți-l acorzi.
Mai mult 851
Dacă vrei să conduci lumea, fă-o să se simtă așa cum vrei să te simți tu!
Mai mult 513