Cu cât te preocupă mai mult propria viață, cu atât mai liniște și mai bine se face în ea.
Mai mult 1643
Azi e zi de făcut. De făcut bine, de făcut treabă, de făcut prieteni, de făcut ceva nou, altfel…
Mai mult
Mi-am notat toate lucrurile deosebite pe care vreau să le fac pentru ceilalți până diseară.
Mai mult
Bucură-te atunci când termini anii de școală tradițională pentru că, în sfârșit, poți citi cât de mult vrei tu, doar ce vrei tu! Profită în fiecare zi de acele „cursuri” pe care singur/ă ți le alegi în „clasa” de acasă!
Mai mult 516
Am observat că toți acei oameni care-și trăiesc fericirea au avut întâi curajul să se privească în oglindă. Să se privească, nu doar să-și spună că o vor face cândva.
Mai mult 942
Orice s-ar întâmpla, orice ți s-ar spune, oricum ți s-ar părea lumea înconjurătoare, tu ascultă, observă și învață. Dar deciziile ia-le singur/ă, nu-i mai lăsa pe alții care cred că știu mereu ce e mai bine pentru tine! Simte ce vrei și treci la treabă!
Mai mult 786
Nimeni nu poate lua niște emoții cu mâna și să le înfigă în tine fără ca tu să accepți asta.
Mai mult 1618
Din unghiul tău se vede totul într-un fel.
Mai mult 516